Dlaczego nasza technologia?

Prawo - Bezpieczeństwo - TechnologiaSkuteczne niszczenie danych na nośnikach magnetycznych i elektronicznych jest niezbędne w systemie ochrony informacji niejawnych, biznesowych i danych osobowych podobnie jak niszczenie danych w postaci drukowanej na papierze. Do usuwania danych, konieczne jest zastosowanie specjalistycznego sprzętu lub oprogramowania. Powszechnie stosowane metody usuwania danych (mechaniczna, programowa, demagnetyzacja/degaussing), nie zapewniają całkowitej skuteczności na dzień dzisiejszy. Rozwiązania te nie zapewniają szczelności procesu niszczenia oraz pozostawiają materiał, który może zostać poddany analizie przez odpowiednie laboratoria zajmujące się odzyskiwaniem danych (czego dowodem są rozmaite Przykłady odzyskania utraconych danych).

Pośród wielu technologii niszczenia nośników danych (takich jak np. dyski twarde), tylko technologia chemiczna – LiquiDATAjest jedyną mobilną metodą dającą stuprocentową gwarancję, że nośnik został nieodwracalnie zniszczony.

Dysk po procesie niszczenia zmienił się w ciecz!Podczas reakcji chemicznej bezpowrotnie zmieniona zostaje struktura nośnika: rozerwane zostają wiązania atomowe ⇒ dysk zmienia się w ciecz. Oznacza to, że przy obecnym zaawansowaniu techniki (oraz w przewidywalnej przyszłości), nie ma jakiejkolwiek możliwości przywrócenia jego pierwotnej struktury, a tym samym odczytania zapisanych na nim danych.

Jednocześnie w procesie chemicznej utylizacji dysk ani razu nie jest uruchamiany, co znacząco zmniejsza ryzyko przedostania się danych w niepowołane ręce.

LiquiDATA jest…

  • NIEODWRACALNA… utylizowany nośnik (np. niszczony dysk twardy) zostaje nieodwracalnie rozpuszczony do postaci cieczy, dzięki czemu nie ma jakiejkolwiek możliwości odtworzenia jego pierwotnej struktury i zapisanych na nim danych.
  • EKOLOGICZNA… powstała w wyniku reakcji chemicznej ciecz jest kierowana do oczyszczalni ścieków, ponieważ jako koagulant jest wartościowym składnikiem wspomagającym proces oczyszczania innych ścieków!
  • MOBILNA I SZYBKA… klienci mogą zutylizować swoje dyski zarówno w laboratorium stacjonarnym, jak i w Mobilnych Centrach Utylizacji Danych, które klient może zamówić pod wskazany przez siebie adres na terenie całego kraju, w wygodnym dla niego terminie.
  • EKONOMICZNA… najlepszy stosunek ceny do skuteczności niszczenia danych. Nikt inny nie da stuprocentowej gwarancji, że dane zostaną nieodwracalnie zniszczone w tak korzystnej cenie.
  • SPRAWDZONA… technologia chemicznego niszczenia nośników danych posiada pozytywną opinię ekspertów m.in. z Krajowego Stowarzyszenia Ochrony Informacji Niejawnych i Wojskowej Akademii Technicznej.

 

LiquiDATA - całkowita destrukcja nośnika danych. Brak nośnika, informacja znika.

 

Certyfikowany Instytut Niszczenia Danych Sp. z o.o.
ul. Stanów Zjednoczonych 4, 54-403 Wrocław
Al. 1 Maja 87, 90-755 Łódź

bok@niszczenie.pl
+48 717 237 000