17.01.2012

22.01 - Dzień Ochrony Informacji Niejawnych

Pokaz technologii LiquiDATA podczas obchodów Dnia Ochrony Informacji Niejawnych

Dzięki staraniom Krajowego Stowarzyszenia Ochrony Informacji Niejawnych (KSOIN), 22 stycznia zostanie ustanowiony Dniem Ochrony Informacji Niejawnych. Z tej okazji 20 stycznia 2012 roku KSOIN organizuje w Katowicach obchody Dnia Ochrony Informacji Niejawnych połączone z dniem otwartym poświęconym ochronie informacji. Podczas spotkania zostanie zaprezentowana technologia LiquiDATA zmieniająca dyski w ciecz.

Będą to pierwsze obchody Dnia Ochrony Informacji Niejawnych w Polsce. Data nie jest przypadkowa – 22 stycznia przypada rocznica uchwalenia pierwszej Ustawy o ochronie informacji niejawnych z 1999 roku.

- Ustawa z 1999 roku miała fundamentalne znaczenie dla bezpieczeństwa i gospodarki naszego kraju. Co więcej, stała się podstawą publicznej debaty na temat bezpieczeństwa informacji w Polsce. To z kolei doprowadziło w 2010 roku do uchwalenia nowego aktu prawnego dostosowanego do wymogów społeczeństwa informacyjnego. Poprzez obchody Dnia Ochrony Informacji Niejawnych chcemy zwrócić uwagę opinii publicznej na kwestie bezpieczeństwa danych i uświadomić społeczeństwu, czym są dane niejawne – tłumaczy płk Mieczysław Tadeusz Koczkowski, prezes KSOIN.

W związku z tegorocznymi obchodami, 20 stycznia 2012 roku w Wojskowych Zakładach Mechanicznych w Siemianowicach Śląskich odbędzie się sesja naukowa z udziałem autorytetów i ekspertów, członków i sympatyków KSOIN, przedsiębiorców oraz pracowników pionów ochrony. Ponadto w ramach obchodów organizatorzy przewidują dzień otwarty dla wszystkich zainteresowanych tematyką ochrony informacji. W ramach tej inicjatywy, w godzinach 9.00-12.00 w siedzibie KSOIN, będzie można skorzystać z doradztwa, konsultacji oraz porad prawnych. Organizatorzy przewidują również pokaz specjalny przed siedzibą KSOIN, podczas którego zostanie zaprezentowane Mobilne Centrum Utylizacji Danych – samochód laboratorium w którym dzięki technologii LiquiDATA dyski twarde zamieniane są w ciecz. Z badań przeprowadzonych przez BOSSG Data Security wśród przedstawicieli administracji publicznej i służb bezpieczeństwa wynika, że dla 90% badanych kwestia bezpieczeństwa informacji i ich skutecznego niszczenia to istotny problem, ale jedynie połowa badanych instytucji korzysta z usług bezpiecznego niszczenia danych na nośnikach elektronicznych po okresie ich użytkowania.

- Czujemy się wyróżnieni, że możemy uczestniczyć w tak ważnym wydarzeniu, jakim są pierwsze obchody Dnia Ochrony Informacji Niejawnych. Technologia LiquiDATA, którą będziemy prezentować  to innowacja, gwarantująca najwyższe bezpieczeństwo danych elektronicznych na ostatnim etapie ich przetwarzania – mówi dr Paweł Markowski, Prezes Zarządu BOSSG Data Security.

W ramach obchodów Dnia Ochrony Informacji Niejawnych odbędzie się również wręczenie wyróżnień i pamiątkowych certyfikatów oraz okolicznościowy koncert.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie KSOIN: www.ksoin.pl

Organizatorzy:

 

Krajowe Stowarzyszenie Ochrony Informacji NiejawnychWojskowe Zakłady Mechaniczne

Certyfikowany Instytut Niszczenia Danych Sp. z o.o.
ul. Stanów Zjednoczonych 4, 54-403 Wrocław
Al. 1 Maja 87, 90-755 Łódź

bok@niszczenie.pl
+48 717 237 000