13.09.2011

Alior Bank wyznacza nowe standardy bezpieczeństwa danych klientów dzięki technologii LiquiDATA

Alior Bank wyznacza nowe standardy bezpieczeństwa danych klientów dzięki LiquiDATAAlior Bank rozpoczyna współpracę z firmą BOSSG Data Security w zakresie niszczenia dysków twardych. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej polskiej technologii LiquiDATA, zużyte bądź uszkodzone nośniki są rozpuszczane do postaci cieczy a wszystkie zapisane na nich dane zostają bezpowrotnie zniszczone. Daje to 100% gwarancję, że dane klientów Banku nie dostaną się w niepowołane ręce.

Alior Bank jest pierwszym polskim bankiem, który wdroży innowacyjną procedurę niszczenia zużytych i uszkodzonych nośników zawierających dane klientów. Technologia LiquiDATA to rozwiązanie opracowane przez polskich naukowców, które daje 100% gwarancję, że informacje zawarte na utylizowanych nośnikach zostaną bezpowrotnie zniszczone. Alior Bank wybrał technologię LiquiDATA ze względu na jej skuteczność, która jeszcze bardziej zwiększa bezpieczeństwo ochrony danych klientów Banku.

 

- W przypadku instytucji finansowej troska o bezpieczeństwo danych powierzonych nam przez naszych Klientów jest sprawą kluczową. Poszukiwaliśmy nowoczesnego i skutecznego sposobu niszczenia nośników, na których przechowywane były dane osobowe i finansowe naszych klientów. LiquiDATA to metoda dająca gwarancję, że informacje z wycofywanych przez Bank nośników zostaną bezpowrotnie zniszczone - mówi Ireneusz Jazownik, Dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa w Alior Banku.

 

Innowacyjność i skuteczność LiquiDATA została doceniona także przez ekspertów z Krajowego Stowarzyszenie Ochrony Informacji Niejawnych, którzy przyznali jej tytuł Lidera Ochrony Informacji Niejawnych, Biznesowych i Danych Osobowych w kategorii Nowoczesne Technologie.

 

- Współpraca z Alior Bankiem to dla nas duże wyróżnienie. Technologia LiquiDATA opracowana została między innymi z myślą o instytucjach finansowych, dla których bezpieczeństwo danych jest kluczowym czynnikiem budowania zaufania klientów. Odpowiednie zniszczenie zużytego nośnika jest ostatnim, ale bardzo ważnym etapem dbania o bezpieczeństwo danych elektronicznych - mówi dr Paweł Markowski, prezes BOSSG Data Security. - Docenienie LiquiDATA przez Alior Bank świadczy o tym, że polskie banki gotowe są na wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań i nie boją się inwestować w bezpieczeństwo - dodaje Paweł Markowski.

 

Technologia LiquiDATA jest oferowana w tzw. Mobilnych Centrach Utylizacji Danych (MCUD), czyli specjalnie przystosowanych samochodach-laboratoriach, które klient może zamówić pod wskazany przez siebie adres na terenie całego kraju. Dzięki temu wrażliwe dane mogą zostać zniszczone bez konieczności przewożenia ich na znaczne odległości i narażania na możliwość dostania się w niepowołane ręce. Jednocześnie klient ma pełny nadzór nad procesem utylizacji, dzięki zamontowanym w pojeździe kamerom wizyjnym, systemowi rejestracji dźwięku oraz przezroczystym elementom konstrukcyjnym wyposażenia i reaktorów chemicznych.

 

Utylizowany nośnik w wyniku odpowiednich reakcji chemicznych zostaje nieodwracalnie rozpuszczony do postaci cieczy, dzięki czemu nie ma jakiejkolwiek możliwości odtworzenia jego pierwotnej struktury i zapisanych na nim danych. Powstała w wyniku reakcji chemicznej ciecz jest przyjazna środowisku. Po procesie utylizacji nośnika trafia ona do oczyszczalni ścieków, gdzie jako koagulant może być wartościowym składnikiem wspomagającym proces oczyszczania innych ścieków.

 

www.aliorbank.pl

Certyfikowany Instytut Niszczenia Danych Sp. z o.o.
ul. Stanów Zjednoczonych 4, 54-403 Wrocław
Al. 1 Maja 87, 90-755 Łódź

bok@niszczenie.pl
+48 717 237 000