20.08.2013

BOSSG członkiem Bawarskiego Klastra Chemicznego (CCB)

Mamy zaszczyt poinformować, że BOSSG Data Security Sp. z o.o. została przyjęta w poczet członków Bawarskiego Klastra Chemicznego (Chemie-Cluster Bayern), który jest jedną z 15 najbardziej profesjonalnych sieci innowacji w Europie, koncentrującą się na wspieraniu innowacyjności oraz rozszerzaniu i wzmacnianie współpracy pomiędzy firmami chemicznymi, ośrodkami badawczymi oraz instytucjami finansowymi i usługodawcami.

Chemie-Cluster Bayern działa jako interdyscyplinarny katalizator innowacyjności pomagający efektywnie korzystać z współpracy badawczej pomiędzy branżami i start-upami. Bardzo ważną częścią projektów klastra są badania interdyscyplinarne i międzysektorowe - ponieważ w dzisiejszej rzeczywistości to chemia jest nośnikiem innowacyjności, co zwiększa wartość dodaną dla członków klastra.

CCB Gold LabelPo dogłębnym audycie, w uznaniu dla profesjonalizmu w zarządzaniu klastrem, oraz ze względu na udowodnione sukcesy na polach strategii, struktury i oferowanych usług, został odznaczony przez European Secretariat for Cluster Analysis (ESCA) złotą odznaką, którą jak do tej pory udało się otrzymać zaledwie 15 klastrom w całej Europie. 

W skład klastra wchodzi ponad 250 członków reprezentujących renomowanych i godnych zaufania centralnych dostawców dla prawie każdej branży, w której podstawą jest innowacyjność. Są to jedne z najważniejszych firm sektora chemicznego, siedem uniwersytetów, cztery Instytuty Fraunhofera oraz wybrane firmy i instytuty zagraniczne.

BOSSG Data Security została doceniona członkostwem w klastrze z uwagi na oferowaną przez siebie technologię LiquiDATA, która zapewnia najwyższe bezpieczeństwo i skuteczność niszczenia wycofanych z użytkowania nośników danych. LiquiDATA pozwala na bezpieczne i ekologiczne niszczenie danych w dowolnej lokalizacji - w procesie niszczenia nośniki, na których dane były zapisane, zmieniają się w ciecz pozbawioną właściwości magnetycznych, ale bogatą w składniki wspierające oczyszczanie ścieków.

Jednocześnie technologia LiquiDATA została zgłoszona do konkursu "Innovationspreis 2013", w którym wyróżnione zostaną najbardziej innowacyjne produkty i usługi minionego roku. Finał oraz rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się podczas gali w trakcie Netzwertag 2013, który odbędzie się 18 września br. w Monachium.

Certyfikowany Instytut Niszczenia Danych Sp. z o.o.
ul. Stanów Zjednoczonych 4, 54-403 Wrocław
Al. 1 Maja 87, 90-755 Łódź

bok@niszczenie.pl
+48 717 237 000