05.10.2017

Międzynarodowa Konferencja z okazji dwudziestolecia prawa ochrony danych osobowych w Polsce

17 października 2017 r. w Warszawie, w Sali Kolumnowej Sejmu RP odbędzie się Międzynarodowa Konferencja z okazji dwudziestolecia prawa ochrony danych osobowych w Polsce, pod tytułem: "Niezmienne wartości i ich skuteczna ochrona w dobie przemian”.

Konferencja ta będzie centralnym punktem obchodów XX-lecia prawa do ochrony danych osobowych w Polsce. Patronatem honorowym objął ją Pan Marek Kuchciński, Marszałek Sejmu RP VIII kadencji. Konferencja będzie stanowić doskonałą okazję, by uwzględniając 20 lat praktycznych doświadczeń, wskazać na podstawowe wartości prawa ochrony danych osobowych, które powinny być fundamentem systemu ochrony danych osobowych niezależnie od zmieniających się wyzwań technologicznych. Z kolei trwająca obecnie unijna reforma prawa ochrony danych osobowych jest doskonałą okazją, by podjąć jednocześnie dyskusję na temat kształtu przyszłego krajowego prawa w tym zakresie.

Podczas Konferencji spotkają się przedstawiciele administracji publicznej z kraju i zagranicy, rzecznicy ochrony danych i prywatności, posłowie i senatorowie, przedstawiciele uczelni wyższych, reprezentanci instytucji oraz osoby zainteresowane ochroną danych osobowych.

Konferencja będzie transmitowana na żywo na stronie internetowej Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych - http://www.giodo.gov.pl.

Źródło: http://www.giodo.gov.pl/

Certyfikowany Instytut Niszczenia Danych Sp. z o.o.
ul. Stanów Zjednoczonych 4, 54-403 Wrocław
Al. 1 Maja 87, 90-755 Łódź

bok@niszczenie.pl
+48 717 237 000