10.12.2012

Rozmowa o bezpieczeństwie naszych danych w TV Silesia

W najnowszym wydaniu programu Aleksandra Gortata - "Rytm Regionu" z 07 grudnia 2012 r., miała miejsce rozmowa o bezpieczeństwie naszych danych. Gośćmi programu byli tym razem dr Paweł Markowski z BOSSG Data Security oraz prawnik - Michał Kluska z Kancelarii Olesiński & Wspólnicy.

Kliknij aby obejrzeć program na stronie TV Silesia

Rozmowa w studiu TV Silesia. Od lewej: Michał Kluska (Kancelaria Olesiński & Wspólnicy), dr Paweł Markowski (BOSSG Data Security), Aleksander Gortat (Prowadzący program)Podczas rozmowy zwrócono uwagę, że większość dostępnych metod niszczenia danych nie jest zgodna z przepisami polskiego prawa, które nakazują, aby były one zniszczone skutecznie. Jeśli więc po zastosowaniu dowolnej metody niszczenia możliwe jest odzyskanie danych (a olbrzymie możliwości w tym zakresie pokazał choćby przypadek odzyskania danych z kilkuset dysków po zniszczeniu w katastrofie z World Trade Center) - choćby większym nakładem środków niż ktoś mógłby uznać za stosowne, to taka metoda nie spełnia wymogów polskiego prawa.

Oprócz rozmowy zaprezentowano także proces niszczenia dysków twardych w Mobilnym Centrum Utylizacji Danych, który miał miejsce w siedzibie firmy nazwa.pl, będącej liderem na polskim rynku domen internetowych i usług hostingowych, gwarantującej swoim klientom najwyższe bezpieczeństwo ich danych także po zakończeniu użytkowania dysków, na których były przechowywane ich dane.

Certyfikowany Instytut Niszczenia Danych Sp. z o.o.
ul. Stanów Zjednoczonych 4, 54-403 Wrocław
Al. 1 Maja 87, 90-755 Łódź

bok@niszczenie.pl
+48 717 237 000