12.09.2013

Technologia LiquiDATA finalistą "Innovationspreis 2013"!

Technologia LiquiDATA pokonała kilkudziesięciu kandydatów do nagrody w konkursie "Innovationspreis 2013 des Chemie-Clusters Bayern" i jako jeden z 5 finalistów zaprezentuje się podczas gali w trakcie Netzwertag 2013, która odbędzie się 18 września br, w Monachium. W konkursie wyróżnione zostaną najbardziej innowacyjne produkty i usługi minionego roku.

Innowacyjność i skuteczność technologii chemicznego niszczenia nośników danych, LiquiDATA została potwierdzona przez niemieckich specjalistów.

Obecność polskiej technologii LiquioDATA w gronie 5 finalistów, jest dla nas wielkim wyróżnieniem, tym szczególniej, że oceniającymi w konkursie są niemieccy praktycy i profesjonaliści, a BOSSG Data Security jest firmą o bardzo młodym stażu członkowskim w Chemie-Clusters Bayern. 

LiquiDATA to innowacyjna, polska technologia chemicznego niszczenia nośników danych (np. dysków twardych). Jako jedyna mobilna spośród dostępnych obecnie technologii daje stuprocentową gwarancję, że dane zostaną nieodwracalnie zniszczone. Inne stuprocentowo skuteczne metody niszczenia danych nie są mobilne - ani ekologiczne.

Technologia dostępna jest w tzw. Mobilnym Centrum Utylizacji Danych (MCUD), czyli specjalnie przystosowanym samochodzie-laboratorium, umożliwiającym utylizację nośników w dowolnej lokalizacji wskazanej przez klienta.

Bawarski Klastr Chemicznego (Chemie-Cluster Bayern), jest jedną z 15 najbardziej profesjonalnych sieci innowacji w Europie, koncentrującą się na wspieraniu innowacyjności oraz rozszerzaniu i wzmacnianie współpracy pomiędzy firmami chemicznymi, ośrodkami badawczymi oraz instytucjami finansowymi i usługodawcami. Chemie-Cluster Bayern działa jako interdyscyplinarny katalizator innowacyjności pomagający efektywnie korzystać z współpracy badawczej pomiędzy branżami i start-upami. W skład klastra wchodzi ponad 250 członków reprezentujących renomowanych i godnych zaufania centralnych dostawców dla prawie każdej branży, w której podstawą jest innowacyjność. Są to jedne z najważniejszych firm sektora chemicznego, siedem uniwersytetów, cztery Instytuty Fraunhofera oraz wybrane firmy i instytuty zagraniczne.

Certyfikowany Instytut Niszczenia Danych Sp. z o.o.
ul. Stanów Zjednoczonych 4, 54-403 Wrocław
Al. 1 Maja 87, 90-755 Łódź

bok@niszczenie.pl
+48 717 237 000