10.02.2012

Technologia LiquiDATA na Małopolskim Konwencie Informatyków

W dniach 6-7 lutego 2012 r. w Łopusznej k. Nowego Targu odbył się Małopolski Konwent Informatyków organizowany przez magazyn „IT w Administracji”. Celem organizatorów była integracja środowiska IT administracji publicznej. Podczas spotkania odbyły się wykłady, dyskusje oraz prezentacje sprzętu IT. Na konwencie obecna była także firma BOSSG & EIT+ Technologies Sp. z o.o., która przeprowadziła pokaz niszczenia dysków twardych za pomocą technologii LiquiDATA. 

Małopolski Konwent Informatyków to już czwarta edycja wydarzenia organizowanego cyklicznie w różnych regionach Polski przez magazyn „IT w Administracji”. Konwent stanowi platformę wymiany doświadczeń i dyskusji nad zagadnieniami związanymi z branżą IT oraz zastosowaniem technologii informatycznych w administracji publicznej.
 
 
Podczas dwudniowego konwentu około 100 osób dyskutowało o informatyzacji administracji publicznej. Poruszano między innymi tematykę rozbudowy infrastruktury w samorządach z wykorzystaniem modułowym serwerowni i private cloud, wsparcia rozwoju sieci szerokopasmowych, dobrych praktyk w zarządzaniu wydziałem informatyki, roli gminy w obsłudze centralnych ewidencji, kierunków rozwoju w administracji XXI wieku, rozwiązań 4G dla jednostek samorządu terytorialnego oraz wykorzystania chmury obliczeniowej w administracji publicznej. 
 
Uczestnicy wysłuchali 19 prelekcji wygłaszanych przez ekspertów zajmujących się informatyzacją, prawników specjalizujących się w tematyce bezpieczeństwa danych osobowych i przedstawicieli firm komercyjnych dostarczających rozwiązania technologiczne dla sektora publicznego. Na konwencie nie zabrakło prezentacji urządzeń biurowych, serwerowni, a także pokazów specjalnych – takich jak organizowany przez BOSSG & EIT+ Technologies Sp. z o.o. pokaz niszczenia magnetycznych nośników danych za pomocą technologii LiquiDATA.
 
Pierwszego dnia konwentu eksperci bezpieczeństwa informacji oraz twórcy technologii LiquiDATA – Janusz Iwaniec, Prezes Zarządu BOSSG & EIT+ Technologies oraz Rafał Iwaniec – wygłosili prelekcję na temat bezpieczeństwa i skuteczności opracowanej przez nich metody. Następnie uczestnicy konwentu podczas specjalnego pokazu mogli na żywo zobaczyć jak przebiega proces niszczenia w Mobilnym Centrum Utylizacji Danych (MCUD). 
 
Po części oficjalnej organizatorzy przygotowali uroczystą kolację oraz wieczór integracyjny, w trakcie którego uczestnicy mieli okazję powspominać dawne czasy, kiedy to elektroniczna rozrywka oznaczała grę na konsolach trzeciej generacji – tzw. 8-bitowcach.
 
Patronat nad wydarzeniem objęło Centrum Projektów Informatycznych, Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski oraz Gmina Nowy Targ. Patronem honorowym został Marek Sowa - Marszałek Województwa Małopolskiego.
 
 
Więcej informacji:
 

Certyfikowany Instytut Niszczenia Danych Sp. z o.o.
ul. Stanów Zjednoczonych 4, 54-403 Wrocław
Al. 1 Maja 87, 90-755 Łódź

bok@niszczenie.pl
+48 717 237 000