12.06.2013

Zaproszenie na II Małopolski Konwent Informatyków

W dniach 13-14 czerwca 2013 r., w Hotelu Geovita w Krynicy-Zdroju odbędzie się Małopolski Konwent Informatyków. To kolejne z cyklu spotkań dla profesjonalistów IT organizowanych w różnych regionach Polski przez magazyn „IT w Administracji”. Konwent stanowi platformę wymiany doświadczeń oraz dyskusji na temat zagadnień IT oraz ich zastosowania w administracji publicznej. Jednym z planowanych wydarzeń jest pokaz niszczenia dysków twardych za pomocą technologii LiquiDATA.

II Małopolski Konwent Informatyków to najważniejsze wydarzenie w regionie, mające na celu integrację lokalnego środowiska informatyków zatrudnionych w różnych placówkach administracji publicznej. Uczestnicy konwentu wezmą udział w wykładach i prelekcjach poświęconych najważniejszym zagadnieniom dotyczącym IT w sektorze publicznym oraz zapoznają się z ofertą nowych technologii i produktów.

Pierwszego dnia Konwentu, w godzinach 17:15-18:00 odbędzie się prezentacja firmy BOSSG Data Security, dotycząca bezpieczeństwa danych na nośnikach elektronicznych, szczególnie w kontekście administracji publicznej, a następnie pokaz, podczas którego będzie można bezpłatnie przekazać do zniszczenia wycofane z użycia dyski twarde i obejrzeć na własne oczy jak zmieniają się w ciecz, dzięki czemu niemożliwe będzie odzyskanie zawartych na nich informacji.

Organizatorem Małopolskiego Konwentu Informatyków jest miesięcznik „IT w Administracji” – pierwszy w Polsce magazyn poświęcony technologiom informatycznym stosowanym w sektorze publicznym. Patronami Konwentu są Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, GIODO, Urząd Komunikacji Elektronicznej i CERT Polska.

Strona www Konwentu: http://www.maki.itwadministracji.pl/

Certyfikowany Instytut Niszczenia Danych Sp. z o.o.
ul. Stanów Zjednoczonych 4, 54-403 Wrocław
Al. 1 Maja 87, 90-755 Łódź

bok@niszczenie.pl
+48 717 237 000